Author Archives: zmajjovajovanovic

„Да не останемо без ријечи“

Ово је овогодишњи слоган Министарства просвјете и културе у оквиру   Кампање „Читајмо заједно“ која траје већ пету  годину. Са циљем популаризације читања, затим  развоја читалачке публике и његовања  љубави према књизи, у нашој библиотеци ученици читају поезију, басне, бајке, пословице, загонетке и занимљивости из часописа „Невен“. Ученици су веома заинтересовани за све читалачке активности организоване … Continue reading »

Categories: Uncategorized | Comments Off on „Да не останемо без ријечи“

Радионица Омбудсмана за дјецу

Представници институције Омбудсмана за дјецу су у склопу активности под називом „О твојим правима у твојој школи“, посјетили нашу школу и одржали радионицу на тему „Да ли знамо шта је насиље“. Представници Савјета ученика, предсједници разреда и два ученика новинарске секције су показали завидно знање и потврдили да се у нашој школи разговара на ову … Continue reading »

Categories: Uncategorized | Comments Off on Радионица Омбудсмана за дјецу

Стално учење и усавршавање

Данас је у школској зборници наша профeсорица Српског језика, Верица Глиговић, на Сједници одјељењског вијећа одржала предавање о изради и анализи контролних радова, тестова и анкета помоћу различитих онлајн алата.

Categories: Uncategorized | Comments Off on Стално учење и усавршавање

РАДУЈМО СЕ ЈЕСЕНИ!

Поздрављање јесени не престаје. Ученици 42 разреда са својом учитељицом Добрилом Милинковић израђују букетиће од разнобојог лишћа и украшавају ручно израђене шешире. Ученици своју радост дијеле са директорицом која их је похвалила за креативност.

Categories: Uncategorized | Comments Off on РАДУЈМО СЕ ЈЕСЕНИ!

Змајеви новинари

Змајеви новинари вриједно раде свој посао. Прилог о најмлађим ЗМАЈЕВЦИМА припремиле су ученице VIII2 разреда, Ана Булатовић и Милица Ђекић. Уживајте! Ученици првих разреда Основне школе „Змај Јова Јовановић“ радо су нам дали интервју у којем су објаснили како су се снашли у првом разреду. Причали смо о томе да ли им је тешко, да … Continue reading »

Categories: Uncategorized | Comments Off on Змајеви новинари

Правилна и здрава исхрана код дјеце

Ученици 71 разреда су са својим одјељенским старјешином Остојом Чергићем организовали,  у оквиру разредног часа, тему о правилној и здравој исхрани. Наиме, наша школа и јесте у самом PUPPI програму који се тиче правилне и здраве исхране код дјеце основношколског узраста. У видеу испод, можете погледати и саму атмосферу с часа. https://www.facebook.com/1808236512611885/videos/472180557488698/

Categories: Uncategorized | Comments Off on Правилна и здрава исхрана код дјеце

Јесен

Раскошна јесен у холу наше школе. Рад ученика нижих разреда и њихових учитеља.

Categories: Uncategorized | Comments Off on Јесен

20. Међународни фестивал дјечијег позоришта

У Дјечијем позоришту Републике Српске од 10. до 16. октобра 2021. године се одржао 20. Међународни фестивал позоришта за дјецу. Наши ученици предметне наставе су, као и сваке године, одгледали позоришне представе из различитих земаља и на тај начин допринијели стварању нове позоришне публике у нашем граду и препознавању правих умјетничких вриједности. Ученици шестих разреда … Continue reading »

Categories: Uncategorized | Comments Off on 20. Међународни фестивал дјечијег позоришта