Author Archives: zmajjovajovanovic

Сезонске карте за Аквану

26. 6. 2020. год. Вриједним ученицима бањалучких основних школа градоначелник Игор Радојичић је уручио сезонске карте за базене воденог парка Аквана. Ова додјела се већ традиционално врши сваке године, а овогодишњи награђени ученик из наше школе је Ђорђе Пајић, ученик VIII1 разреда.

Categories: Uncategorized | Comments Off on Сезонске карте за Аквану

Енергетска обнова школе

Јуче, 12. јуна директорица школе је имала састанак са градоначелником Игором Радојичићем, министрицом просвејте и културе Наталијом Тривић и помоћником министрице за просторно уређење, грађевинарство и екологију Милошем Јокићем поводом реконструкције школе. Расписан је тендер, а радови ће почети почетком августа по завршетку свих потребних процедура.

Categories: Uncategorized | Comments Off on Енергетска обнова школе

Зум апликација

Директорица школе, Дијана Богдановић, сазвала је данас, 23. априла 2020. године, Наставничко вијеће које је одржано помоћу апликације за видео састанке, познате под називом Зум (Zoom) апликација. На овај начин обављен је предвиђени посао, а и чланови колектива су се, након дужег времена, сви могли видјети и поразговарати на једном мјесту.

Categories: Uncategorized | Comments Off on Зум апликација

Ученик генерације

Ученица IX-2, Миа Михал, проглашена је учеником генерације 2019/20.  ОШ “Змај Јова Јовановић”. Ову титулу је заслужила преданим радом, бројним успјесима на такмичењима, али и несебичним другарством према свим ученицима школе.  Ову титулу је и потврдила дан послије проглашења другим мјестом на Републичком такмичењу из физике РС. Честитамо, Миа!

Categories: Uncategorized | Comments Off on Ученик генерације

Наставници, учесници “наставе на даљину” снимљене на РТРС

Завршио се и трећи круг снимања наставе на даљину у којем су учествовали наставници ЈУ ОШ “Змај Јова Јовановић”,  њих 20. Није било лако, требало је превазићи трему, страхове, уклопити се у дозвољено вријеме…Ипак, сазнање да се помаже 100 000 ученика РС је немјерљиво искуство. Била је част и задовољство.           … Continue reading »

Categories: Uncategorized | Comments Off on Наставници, учесници “наставе на даљину” снимљене на РТРС

Поштовани родитељи,

када се стекну услови на основу процјене Владе и епидемиолошке службе,те Министарства просвјете и РПЗ-а РС, лично ће педагог појединачно све родитеље контактирати телефонски о датуму и термину тестирања њиховог дјетета. Лијеп поздрав,              Бланка Црнчевић, педагог -психолог

Categories: Uncategorized | Comments Off on Поштовани родитељи,

Прољеће у школском дворишту

Без обзира на тренутну ситуацију, зелено и цвијетно, сунцем окупано школско двориште, стрпљиво чека своје ђаке.

Categories: Uncategorized | Comments Off on Прољеће у школском дворишту

Водич кроз занимања

План уписа у 1. разред свих средњих школа у Републици Српској за школску 2020/2021. годину од данас је доступан свим ученицима 9. разреда основних школа и њиховим родитељима путем Андроид апликације “Водич кроз занимања”. Осим плана уписа, ученицима су доступни описи занимања, статистике и друге корисне информације. Апликација се може преузети бесплатно на Play продавници … Continue reading »

Categories: Uncategorized | Comments Off on Водич кроз занимања

Креативни и у изолацији

Данас, кад се школа преселила на интернет – платформе и друштвене мреже и кад већ силно недостајемо једни другима, Змајевим стиховима вас, из својих домова, поздрављају наши вриједни осмаци.

Categories: Uncategorized | Comments Off on Креативни и у изолацији

Дигитална библиотека

Драги наши ученици, усљед прекида наставе и преласка на online учење, а знајући за вашу потребу за читањем  школских лектира или дјечије литературе уопште, дајемо вам сљедеће сајтове са дигитализованим књигама: Српска дечја дигитална библиотека Народне библиотеке Србије: https://digitalna.nb.rs/sf/NBS/Knjige/Srpska_decja_digitalna_biblioteka Међународна дигитална библиотека за дјецу: http://en.childrenslibrary.org/

Categories: Uncategorized | Comments Off on Дигитална библиотека