Monthly Archives: December 2015

НИКОЉДАН

У нашој школи је ово један од најдражих празника. Дјеца му се веома радују, јер је тај дан испуњен срећом и весељем. У ОШ „Змај Јова Јовановић“, од самог јутра у ваздуху се осјећала радост док су текле ужурбане припреме за школску приредбу. Најрадоснији су били најмлађи ученици који су с усхићењем очекивали св. Николу. … Continue reading »

Categories: Uncategorized | 15 Comments

Међународни дан дјечијих права

Генерална скупштина УН-а је 20.11.1959. године усвојила „Декларацију о правима дјетета, а тридесет година послије је усвојила „Конвенцију о правима дјетета“. Од тада се широм свијета обиљежава Дан дјечијих права ради бољег разумијевања и добробити све дјеце. У нашој школи је одржана пригодна приредба којом су дјеца истакла важност разумијевања друштва за њихово слободно и … Continue reading »

Categories: Uncategorized | 18 Comments