Monthly Archives: March 2018

Змајевци матирали противнике

Ученици ЈУ ОШ „Змај Јова Јовановић“, чланови шаховске секције, освојили су нови пехар на школском такмичењу бањалучких основних школа. Наиме, у Лиги такмичења у шаху основних школа града Бањалуке  у оквиру  Малих олимпијских игара РС, освојили смо друго мјесто. Ово је прво учешће наше школе на овом турниру, те се у будућности надамо највишем пласману. … Continue reading »

Пријем код предсједника Републике Српске поводом Дана Републике

Предсједник Републике Српске Милорад Додик 28. децембра 2017. године у Палати предсједника организовао је пријем за ученике и њихове наставнике који су били најуспјешнији на литерарном и ликовном конкурсу поводом обиљежавања 9. јануара – Дана Републике. Ученице наше школе Андреа Јуринчић и Софија Пајић уз менторство професорице ликовне културе Свјетлане Лазић освојиле су прву награду … Continue reading »

Categories: Uncategorized | Leave a comment

Фудбалска секција опет пуни витрине

Завршено је још једно општинско такмичење у фудбалу. Селекција ученика ЈУ ОШ „Змај Јова Јовановић“ је бранила „боје“ школе у фудбалу и учинила  витрину са пехарима још сјајнијом. Наиме, наша екипа је без изгубљеног меча изборила пласман у финале, а у финалу је због малог недостатка спортске среће, освојила друго мјесто. Овај пласман је осигурао … Continue reading »

Соларни комбајн

У Сарајеву, 15. 12. 2017. одржано је такмичење под називом Лајк за научну екипу, у организацији Уједињених нација, а под покровитељством Амбасаде Краљевине Шведске. Наши млади иноватори, Матео Петровић, Миа Бијелић, Тијана Ћутковић, Милош Шкрбић и Кирило Малбашић направили су идејно рјешење машине коју су назвали Соларни комбајн, а чији се принцип рада заснива на … Continue reading »

Categories: Uncategorized | 7 Comments

Чланови подмлатка КУД-а

Ученици ЈУ ОШ „Змај Јова Јовановић“, чланови подмлатка КУД-а „Руди Чајавец“,  на концерту одржаном 21.10. 2017. у касарни „Козара“.

Categories: Uncategorized | 4 Comments