Daily Archives: November 20, 2018

„Географски диктат“

На Природно математичком факултету у Бањој Луци, наши ученици од 7. до 9. разреда, су 11. 11. 2018. радили тест под називом „Географски диктат“. Ријеч је о провјери знања из географије која се организује од 2015. године, а иницијатор је Руско географско друштво.Тест је постао веома популаран и ради се у 63 земље широм свијета … Continue reading »

Categories: Uncategorized | Comments Off on „Географски диктат“

Научни шоу на Фестивалу науке

Ученици наше школе су са својим наставницима посјетили осми Фестивал науке који је одржан у бањалучком Дому омладине, 6.11. 2018. године. Фестивал је одржан у организацији Министарства науке и технологије Републике Српске. Ученици су присуствовали научном шоу на којем су на забаван начин приказане научне појаве и експерименти из физике и хемије.        … Continue reading »

Categories: Uncategorized | Comments Off on Научни шоу на Фестивалу науке