Monthly Archives: February 2019

Посјета Апеирон-у

Ученици деветих разреда су 20. фебруара посјетили Паневропски универзитет Апеирон како би се упознали са могућношћу наставка школовања у овој средњошколској и високошколској установи.

Categories: Uncategorized | Comments Off on Посјета Апеирон-у

Радионица „Дигитални грађанин“

У Народној и универзитетској библиотеци РС, 22. Фебруара, су  реализоване прве радионице пројекта “ДИГИТАЛНИ ГРАЂАНИН” са ученицима ОШ “Змај Јова Јовановић”. Циљ пројекта је трансформисати библиотеке у дигиталне иновационе и образовне центре. Пројекат ће кроз библиотеке учинити модерну технологију доступну одраслима и дјеци чиме ће се омогућити савладавање дигиталних вјештина  као што су креирање анимација, … Continue reading »

Categories: Uncategorized | Comments Off on Радионица „Дигитални грађанин“

Дан матерњег језика

У библиотеци, 21. фебруара,  су ученици уз помоћ библиотекарке обиљежили Дан матерњег језика. Након разговора о значају овог датума, приступило се књижевно-ликовној брошури „Језиколовац“ коју је сачинило Удружење лектора Републике Српске, а у којој се налазе пјесме о правописним правилима. Био је то још један занимљив начин да се утврди стечено знање.

Categories: Uncategorized | Comments Off on Дан матерњег језика

“БИБЛИОБУС”

Categories: Uncategorized | Comments Off on “БИБЛИОБУС”

Библиобус