Monthly Archives: February 2020

Свјетски дан матерњег језика

Генерална скупштина УНЕСКО-a прокламовала је 1999. године Дан матерњег језика, као сјећање на студенте који су 21.2.1952. године убијени у Даки у Бангладешу, јер су протествовали због тога што њихов матерњи језик није проглашен за званични. У свијету готово сваки дан нестане по један језик, а према прогнозама до краја 21. вијека одумријеће чак до … Continue reading »

Categories: Uncategorized | Comments Off on Свјетски дан матерњег језика

“За храбра мала срца“

Поводом 15. фебруара, Свјетског дана дјеце обољеле од малигних болести, Музеј РС је организовао ликовну радионицу у којој су ученици уз присуство кустоса и музејског педагога  цртали музејске експонате из Сталне изложбене поставке. Наши ученици су се са својом наставницом Свјетланом Лазић придружили овој хуманитарној акцији у којој су, поред наше школе учествовале још двије … Continue reading »

Categories: Uncategorized | Comments Off on “За храбра мала срца“

„Најважнији услови за живот на Земљи“

Ученици III1 и III2 разреда су 5. фебруара имали занимљиво и веома корисно предавање на тему„Најважнији услови за живот на Земљи – сунце, ваздух, вода и земљиште“. Предавање је одржао инжењер шумарства  Далибор Шкрбић, родитељ ученице Марије Шкрбић из III1 разреда. Његово динамично излагање је пробудило у ученицима  велико интересовање за ову тему. Постављали су … Continue reading »

Categories: Uncategorized | Comments Off on „Најважнији услови за живот на Земљи“

Свјетски дан читања наглас

Свјетски дан читања наглас се обиљежава 5. фебруара. Читање наглас развија вјештину слушања, машту, обогаћује рјечник, потпомаже разумијевању прочитаног, доприноси менталном здрављу дјетета и утиче на његов успјешнији развој. Због тога смо и ми организовали „Читање наглас“ у нашој библиотеци. Ученици деветих разреда, Анђела и Мирко су читали приче и загонетке првачићима, а првачићи, који … Continue reading »

Categories: Uncategorized | Comments Off on Свјетски дан читања наглас