Дан ученичких постигнућа

Posted by on 09/06/2016

У уторак, 31. маја 2016. године, у нашој школи је обиљежен Дан ученичких постигнућа. Наставнице Дренка Лукендић и СтојанкА Радановић  су у духу наше народне традиције,  с ученицима припремиле изванредан културно – умјетнички програм, којим су се  представили.У наставку програма представили су се  ученици рецитаторсаке секције разредне наставе и луткарска секција. Драмска секција разредне је у наставку извела игроказ „Азбука“, а након тога су се чланови ритмичке секције представвили „Ерским колом“. Посјетиоци су могли погледати  изложене радове на штандовима у школском холу,  гдје су приказана ученичка постигнућа у оквиру  ликовне секције, лиатерарне,  креативне радионице, „Читалића“.

Директор школе, Дијана Богдановић,  је уручила књиге ученицима и наставницима за успјехе постигнуте у току 2015/2016. године. И ове године се наша школа одазвала Пројекту „Читалићи“, који доприноси подизању читалачке културе код ученика. Цијеле године ученици су вриједно писали читалачке дневнике, а ликовна секција и креативна радионица учествовале у изради различитих умјетничких радова. За посебан допринос и залагање на овом пројекту похваљени су: координатор пројекта – библиотекар  Снежана Ђурић, наставнице Дренка Лукендић и Стојанка Радановић и ученици: Пајић Дејан, Ирић Дамјан, Перин Никола, Подрић Миa, Кутић Татјана, Кнежевић Данило, Хајдарпашић Џенета,  Јанковић Адриана, Поповић Анастасија, Мирецки Ања, Башић Немања, Гатарић Никола, Вуклиш Ања, Бера Ања и Дивљак Анђела. За освојено друго мјесто на Републичком такмичењу рецитатора похваљена је ученица Миа Подрић. За освојену сребрну медаљу на међународној манифестацији иновација, идеја и стваралаштва „Иност младих 2016“ похваљени су руководилац информатичке секције наставница Сандра Копреновић и ученици: Ана Мирецки, Данило Кнежевић, Џенета Хајдарпашић, Нађа Ненадић, и Адријана Јанковић. На међународној манифестацији иновација, идеја и стваралаштва „Иност младих 2016“ освојили смо још једну сребрну медаљу, за мултимедијалну представу „Грешка“. Похваљени су руководилац драмске секције, наставница Верица Глиговић и ученици: Миа Подрић, Милан Максимовић, Ристо Свитлица, Симо Јосиповић, Томо Вукомановић и Никола Гатарић.За освојено друго мјесто на конкурсу „Прољеће у музеју“ похваљени су наставница Свјетлана Лазић и ученица Миа Бијелић. Похваљена је наставница  Данијела Туркић, руководилац секције „Креативна радионица“, за учешће и изузетан допринос манифестацији „Отпадом украси, планету спаси“. За освојено прво мјесто на Општинском и четврто на републичком такмичењу из географије похваљени су наставник Остоја Чергић и ученик Ђорђе Пећанац. За освојено друго мјесто на Општинском такмичењу из прве помоћи похваљени су  руководилац секције прва помоћ, наставник Ратко Кнежић и ученици: Данило Кнежић, Џенета Хајдерпашић, Немања Башић, Татјана Кутић, Адријана Јанковић и Јелена Пајић. Подмладак Црвеног крста је такође освојио друго мјесто на Општинском такмичењу. Стога је похваљен руководилац секције Младен Алавања и ученици: Јасмина Шљивић, Миља Бабић, Вера Иванковић и Нађа Чаушевић. Посебне похвале иду за освојено прво мјесто на Регионалном такмиченњу у фудбалу. Похваљени се наставник Александар Марић и ученици: Никола Гатарић, Цвијан Симић, Саша Касаповић, Ђорђе Шакотић, Урош Петраш, Никола Перин, Марко Поповић, Михајло Живковић, Симо Јосиповић, Дејан Јаворац, Никола Предојевић и Санди Сабљић. За освојено друго мјесто на Регионалном такмичењу у атлетици такође су похваљени наставник Александар Марић и ученик Цвијан Симић. Саобраћајна секција је освојила друго мјесто на Општинском такмичењу „Дјеца у саобраћају“, па су похваљени руководилас саобраћајне секције, наставник Бранислав Југовић и ученици: Андреа Матуха, Катарина Дукић, Никола Богдановић и Марко Малешић.

Као и сваке године, од свих који су се истицали, добијали награде и признања, те низали успјехе, био је један за нијансу бољи. За ученика генерације проглашен је Никола Гатарић, ученик  који је у току деветогодишњег школовања показао беспријекорност у учењу и владаљу, а као члан школских секција учествовао у многим манифестацијама и освајао награде и признања на школским, општинским, регионалним, републичким и међународним такмичењима.