Змајеви сусрети у Београду

Posted by on April 24, 2017

Ученици наше школе су, 20. и 21. априла, са својим наставницима и директорицом, посјетили Београд поводом традиционалног одржавања Змајевих сусрета. Домаћини 46. сусрета су били ђаци и наставници ОШ „Змај Јова Јовановић“ са Вождовца, који су угостили ученике и наставнике школа које носе име овог великог пјесника. Дошле су школе из Бруса, Сремске Каменице, Панчева, Новог Кнежевца, Руме, Ђурђева, Обреновца, Свилајнца, Суботице, Сремске Митровице, Хајдучице, Бање Луке и Косовске Каменице. Послије приказивања презентације о школи, наше ученице су извеле етно пјесму са Змијања, а соло пјесму „Суза“ је извела Ања Вуклиш. Више од 1200 ученика се дружило, плесало, свирало, рецитовало, а током поподнева надметали су се у спортским вјештинама и квизу знања о Јовану Јовановићу Змају. Сви учесници су изразили наду да ће се ово дружење наставити успјешно као и до сада.

IMG_2470 IMG_2471 IMG_2472

One Response to Змајеви сусрети у Београду