ЈУ ОШ „Змај Јова Јовановић“ овогодишњи домаћин „Каравана пријатељства“

Posted by on June 5, 2017

Наша Основна школа „Змај Јова Јовановић“ угостила је у периоду од 17. 5. до 20. 5. 2017. ученике и наставнике из пет школа из региона у склопу манифестације „Караван пријатељства.“ Прије три године, на иницијативу директора Основне школе „Светозар Милетић“ из Земуна, обновљен је „Караван пријатељства“ у који су, уз ову основну школу, укључене и ОШ ,,Коле Канински” Битола-Македонија, ,,Милан Вуковић” Херцег Нови-Црна Гора, ,,Антун Михановић” Осијек-Хрватска, ,,Стражишће” из Крања-Словенија, те школа „Змај Јова Јовановић“ из Бање Луке. Сваке школске године „Караван пријатељства“ се одржава у другом граду. Учествује по пет ученика, три наставника и директор школе. Тако је било и овај пут. Караван је имао такмичарско-забавни карактер и трајао је четири дана. Ученици гостујућих школа били су смјештени код ученика школе домаћина. За учеснике „Каравана пријатељства“ осмишљен је посебан програм који се састојао од свечаног дочека у школи, одласка на Мраковицу на Козари гдје су се организовале спортске активности, одласка на рафтинг на Врбасу, обиласка туристичких атракција града, учешћа у разним радионицама које су се организовале у школи. Поред свих едукативних садржаја и сазнања о другим школама и градовима, највећа вриједност „Каравана пријатељства“ је стварање и јачање другарства и пријатељства међу ученицима и наставницима школа.

IMG_2911 IMG_2912 IMG_2913 IMG_2914 IMG_2915 IMG_2916 IMG_2917 IMG_2918 IMG_2919 IMG_2920 IMG_2921 IMG_2922

One Response to ЈУ ОШ „Змај Јова Јовановић“ овогодишњи домаћин „Каравана пријатељства“