ДАН ДЈЕЧИЈИХ ПОСТИГНУЋА

Posted by on June 22, 2015

Ученици наше школе су на Дан дјечијих постигнућа добили заслужене похвале за постигнуте резултате у школској 2014/2015. години.

Програм је отворен химном „Читалића“ у извођењу школског хора на челу са наставницом музичке културe Дренком Лукендић. Представа „Црвенкапа“ је привукла велику пажњу и симпатије гладалаца, а у њеном извођењу су учествовали ученици разредне наставе. У остварењу представе свој велики допринос имале су драмска секција коју води учитељица Радица Дувњак, литерарна – Данијела Туркић, креативна радионица- Данијела Туркић, луткарска- Светлана Лукач, ритмичка- Божица Гламочић и рецитаторска секција коју води учитељица Добрила Милинковић. Важан дио програма је било честитање и уручивање похвала ученицима. То је са поносом учинила директор школе Дијана Богдановић. Ученик генерације за 2014/15. је Дуња Кречковић. За најбоље ученике проглашени су ови ученици:

I1– Лука Благојевић                                             VIII2– Филип Верон

I2– Михаило Видовић                                         VIII3– Никола Гатарић

II1– Хелена Антонић                                             IX1– Ана Копрена

II2– Никола Марчета                                           IX2– Ивана Вујић

III1– Уна Турјачанин Кецман                             IX3– Маја Рачић

III2– Никола Трнинић

IV1– Миа Рушкић

IV2– Миа Михал                                                     Ивана Вујић, Катја Башкот, Андреа Пајић и

V1– Пећанац Ђорђе                                               Дуња Кречковић су похваљене ученице, јер су

V2– Нађа Подрић                                                   урадиле 100% тест из српског језика на

VI1– Аида Османчевић                                         екстерном тестирању. Дајана Сухоњић је

VI2– Јелена Марић                                               похваљена као најбољи голман женске

VII1– Катарина Зеронић                                       фудбалске екипе, Дуња Кречkовић као капитен

VII2– Миља Бабић                                                  женске фудбалске екипе.

VIII1– Татјана Кутић

Похвале је добила  саобраћајна секција која је на ИНОСТ-у oсвојила треће мјесто, а на општинском такмичењу “Дјеца у саобраћају 2015″ прво мјесто. Хорској секцији је уручена похвала за учешће на „Смотри читалића“ и извођење химне Читалића „Слова на причу не личе“. Наташа Ђаковић је освојила друго мјесто на Међународном такмичењу виолиниста. Милош Свитлица је похваљен за освојено прво мјесто на Општинском такмичењу у трчаљу на 100м, а треће мјесто на Регионалном такмичењу. Ученици су били задовољни због уручених похвала и заједно са родитељима и радницима ОШ „Змај Јова Јовановић“ су уживали у свечаном и богатом програму.

DAR_8831 DAR_8836 DAR_8845 DAR_8850 DAR_8879 DAR_8893 DAR_8905 DAR_8913 DAR_8917 DAR_8921 DAR_8938 DAR_8945